Δεν σκόραρε η Δήμητρα και έχασε 1-0 από την Ελασσόνα

Εντός έδρας υπέστη η Δήμητρα στη σημερινή 10η εξ αναβολής αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Ήταν ανώτερη του Π.Ο. Ελασσόνας, αλλά έχασε 0-1 στο στάδιο «Αθανάσιος Ραγάζος» με το πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Γκουντρουμπής στο 22ο λεπτό. Οι «πράσινοι» δεν εκμεταλλεύτηκαν και το αριθμητικό τους πλεονέκτημα από το 52’, όταν αποβλήθηκε ο Καραμπούλας.
Στην αρχή του αγώνα η Δήμητρα ήταν πιο κινητική. Προσπαθούσε να κυκλοφορήσει σωστά τη μπάλα, κυρίως από τα πλάγια και δημιούργησε ευκαιρίες για γκολ.
Στο 21’ ο Ιγγλέζος ανατράπηκε από τον Σταυράκη, με τον διαιτητή Τσιγαρίδα να δίνει το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε στο 22’ ο Γκουντρουμπής, που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 0-1 για την Ελασσόνα.
Η Δήμητρα προσπάθησε να αντιδράσει και στο 44’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία όταν από σέντρα του Πεπκολάι ο Αναστασίου πήρε την κεφαλιά και ο Γκουτζουρέλας «απογειώθηκε» στο αριστερό του «παραθυράκι» για να διώξει σε κόρνερ.
Το συγκρότημα του Στέλιου Αρσένου μπήκε δυνατά στην επανάληψη, απειλώντας στο 47’ με την κεφαλιά του Γαλανόπουλου που μπλόκαρε ο τερματοφύλακας, ενώ στο 51’ «άγγιξε» την ισοφάριση όταν ο Διαμαντόπουλος εκτέλεσε κόρνερ και ο Αναστασίου με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο επόμενο λεπτό (52’) ο Καραμπούλας έκανε φάουλ στον Καρρά και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη. Όμως η Δήμητρα δεν εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα.
Διαιτητής: Τσιγαρίδας (Φθιώτιδας).
Βοηθοί: Δόδογλου, Δόσκορης (Φθιώτιδας)
ΔΗΜΗΤΡΑ: Σταυράκης, Φαράντος (46’ Καρράς), Λάμπος, Μπιρμπίλης, Γαλανόπουλος, Θωμαΐδης (46’ Καμπέρης), Διαμαντόπουλος (77’ Μπουμπούκης), Πεπκολάι, Σιόβας (68’ Μαυροζούμης), Αναστασίου, Βουρδάκης (77’ Μπέικος).
Π.Ο. ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ: Γκουτζουρέλας, Κακάμης, Καραμπούλας, Περτζόνι, Φουρκιώτης, Κοντοθανάσης, Ιγγλέζος (61’ Μπούσιας), Καραλούλης (68’ Μουλτσιάς), Γκουντρουμπής (75’ Μούξιος), Τόλιος (61’ Γκαμπέτας), Καραγκούνης (75’ Ματούλας).