Δεν δυσκολεύτηκε ο Πρωτεσίλαος να νικήσει τον Αστέρα

Με επιτυχία υπερασπίστηκε την έδρα του ο Πρωτεσίλαος, κερδίζοντας με 3-1 τον Αστέρα. Μάλιστα, η ομάδα του Θανάση Μπίλη είχε και τρία δοκάρια στο ματς, το οποίο και οι δύο ομάδες τελείωσαν με 10 παίκτες.

Στο 3’ είχαμε το 1-0 από τον Λάμπο, μετά από ασίστ του Αλαμάνη ΙΙ. Στο 9’ ο Νικογιάννης σημάδεψε το δοκάρι και στο επόμενο λεπτό ο Αστέρας ισοφάρισε με τον Μαρούφ. Στο 35’ το δεύτερο δοκάρι των γηπεδούχων με τον Τσαούση, ενώ στο 47’ έγινε το 2-1 από τον Νικογιάννη.

Στο 55’ αποβλήθηκε ο Σιαμανίκος με δεύτερη κίτρινη, αλλά πέντε λεπτά αργότερα η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε λόγω της αποβολής του Χαλιμούρδα. Ένα ακόμη δοκάρι είχε ο Νικογιάννης στο 65’, αλλά στο 70’ ήρθε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων με τον Αλαμάνη ΙΙ.

ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ: Μάνος, Τσαούσης, Λάμπος, Λεϊμονής, Σιαμανίκος, Σούδης, Νικογιάννης (86’ Αλντίν), Κ. Κόρκος, Μάνος (69’ Κλίντον), Αλαμάνης Ι, Αλαμάνης ΙΙ. ΑΣΤΕΡΑΣ: Ξανθάς, Αποστολίδης, Λουφόπουλος, Αποστολίδης, Σεσκλιώτης, Χαλκίδης (69’ Δούμος), Μαρούφ, Ξηρομερίτης, Βέργος, Χαλιμούρδας, Σταΐδης.