Champions League: «Σκότωσε» την Άρσεναλ ο Μέσι – Ισοπαλία στο Τορίνο

1904B02BE59315729DD0E67C447DCF0C

Μπάγερν και Γιουβέντους θα λύσουν τις διαφορές τους στη ρεβάνς του Μονάχου καθώς αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2.

Στο 43΄ ο Μίλερ άνοιξε το σκορ για τους Βαυαρούς, όταν σε γύρισμα του Ντόουγκλας Κόστα από αριστερά ο Μπαρτζάλι δεν κατόρθωσε να διώξει μακριά, η μπάλα στρώθηκε στον Γερμανό κι εκείνος με απευθείας σουτ έγραψε το 0-1.

Ο Ρόμπεν διπλασίασε τα τέρματα στο 55ο λεπτό. Οι αλλαγές του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι άλλαξαν πλήρως το σκηνικό.

Στο 63΄ ο Ντιμπάλα ξανάβαλε τη «βέκια σινιόρα» στο παιχνίδι μειώνοντας ύστερα από αίσστ του Μάντζουκιτς, για να γράψει το 2-2 μέσα σε αποθέωση ο Στουράρο στο 76ο λεπτό και να ξαναδώσει νόημα σε αυτή τη σειρά.

Η Μπαρτσελόνα φαίνεται πως «καθάρισε» από απόψε την υπόθεση πρόκριση κόντρα στην Άρσεναλ, επικρατώντας με 2-0 των κανονιέρηδων στο «Εμιρέιτς» με δύο γκολ του Μέσι και στις 16 Μαρτίου θα παίξει στο «Καμπ Νου» για να βρεθεί και τυπικά στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Στο 71΄ σε φανταστική αντεπίθεση των Ισπανών ο Σουάρες βρήκε τον Νεϊμάρ, ο οποίος είδε τον Μέσι και τον έβγαλε απέναντι στον Τσεχ για το 0-1. Στο 78΄ ο Σουάρες «σημάδεψε» το αριστερό δοκάρι του Τσεχ, για να γράψει το 0-2 με πέναλτι στο 83΄ ο «ψύλλος», πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Φλαμινί.