«Αυτοκτόνησε» στην Αταλάντη ο Θησέας

Δικό του παιχνίδι έχασε στην Αταλάντη ο Θησέας. Το συγκρότημα της Αγριάς ήταν καλύτερο και βρέθηκε μπροστά στο σκορ, αλλά ηττήθηκε 2-1 από την γηπεδούχο ομάδα, καθώς δέχθηκε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Οι «πράσινοι» είχαν τον έλεγχο στο α’ μέρος, χωρίς πάντως να υπάρχουν μεγάλες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.
Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Αγριάς έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κοτζαθανάση να πλασάρει άουτ από τη μικρή περιοχή. Ωστόσο, στο 65’ ο Κοτζαθανάσης εκτέλεσε κόρνερ και ο Βαρουξάκης έγραψε το 0-1 με κεφαλιά.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν… τούμπα το ματς στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 80’ ο Πατσαρούχας εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα βρήκε στο γόνατο παίκτη του τείχους και στην επαναφορά ο Ντάμπος με νέο σουτ έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» του Κουτσιρίμπα.
Η ανατροπή έγινε στο 87’ όταν ο Πατσαρούχας κέρδισε όλες τις κόντρες και μόνος απέναντι από τον Κουτσιρίμπα, πλάσαρε εύστοχα για το 2-1.
Διαιτητής: Πέτσας (Τρικάλων).
Βοηθοί: Παπαγεωργόπουλος, Λεωνίδας (Τρικάλων).
ΘΗΣΕΑΣ: Κουτσιρίμπας, Δημουλάς, Κουκουτής (88’ Κατσιγιάννης), Σπαθής, Γκάγκας, Αλεξίου, Χατζησταμάτης, Κοτζαθανάσης, Τσιανάκας (88’ Φουρκιώτης), Καρατσόλης (75’ Λίτσος), Βαρουξάκης.