Άτυχος ο Πύρασος στην Κοζάνη, ηττήθηκε 2-1 στην πρώτη έξοδό του

pyrasos

Ο Πύρασος άξιζε κάτι καλύτερο στο σημερινό ματς με την Κοζάνη, αλλά η έξοδός του στη μακεδονική πόλη δεν συνοδεύτηκε από θετικό αποτέλεσμα. Οι νεοφώτιστοι ηττήθηκαν 2-1, πληρώνοντας το κακό ξεκίνημά τους, ενώ στο δεύτερο 45λεπτο παρότι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, δενμπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση.
Πέντε λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης είχαμε το 1-0. Στο 5′ κάθετη πάσα του Ντεμιράϊ στον Κυριάκο Παπαδόπουλο που απέφυγε τον Χαλάτση και σε κενή εστία έκανε το 1-0. Στο αμέσως επόμενο λεπτό είχαμε νέα… ψυχρολουσία για τον Πύρασο, όταν σε δυνατό φάουλ του Ματούλα, ο Χαλάτσης απέκρουσε ασθενώς και ο Ι. Τσικόπουλος από κοντά έγραψε το 2-0.
Ο Πύρασος μείωσε στο 34′, όταν μετά το φάουλ που εκτέλεσε ο Τσιουρέλης, ο Σπύρος Γκάγκας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, σε μία φάση που ο τερματοφύλακας της Κοζάνης φέρει ευθύνη για το τέρμα που δέχθηκε.