Ασταμάτητος είναι ο Ατρόμητος στη Γ’ ΕΠΣΘ

Ασταμάτητος είναι ο Ατρόμητος στη Γ’ ΕΠΣΘ, με τη νεοσύστατη ομάδα της Νέας Ιωνίας να κερδίζει και τους Νέους Αγίας Άννας με 5-2 και να ετοιμάζεται πλέον να πανηγυρίσει άνοδο, μόλις στην πρώτη της συμμετοχή σε πρωτάθλημα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 με γκολ στο 20’ και στο 43’, αλλά ο Ατρόμητος ήταν καταιγιστικός στην επανάληψη. Στο 51’ μείωσε σε 1-2 ο Γιώργος Μαστακούλης με φοβερό σουτ, ενώ στο 60’ ο Μπουρνάκης έκανε το 2-2. Η ανατροπή ήρθε στο 72’, όταν ο Παπακώστας έγραψε το 3-2, ενώ στα τελευταία λεπτά ο Μπουρνάκης (88’) και ο Ανέστης Μαστακούλης (92’) έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας τους (5-2).
– Στα άλλα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής σημειώθηκαν τα αποτελέσματα: Αχιλλέας-Κένταυρος Ν.Π. 4-0, Χλόη-Πηλέας 2-3, Άνω Λεχώνια-Ν.Α. Νίκης 2-6, Ηρακλής-Ελευθεριακός 4-2. Ρεπό έκανε ο Απόλλων Καναλίων.

11. Άνω Λεχώνια 21-63 5
* Εκκρεμεί το παιχνίδι Ελευθεριακός-Κένταυρος Ν.Π.
** Από τον Πηλέα αφαιρέθηκαν 5 βαθμοί.
*** Ρεπό στον β’ γύρο δεν έκαναν οι: Ατρόμητος, Χλόη, Νέοι Αγίας Άννας, Πηλέας.

Η επόμενη αγωνιστική: Πηλέας-Κένταυρος Ν.Π., Νέοι Αγ. Άννας-Χλόη, Ελευθεριακός-Αχιλλέας, Ν.Α. Νίκης-Ηρακλής, Άνω Λεχώνια-Απόλλων Καν. Ρεπό: Ατρόμητος.