Τοπικά

Αριστούχοι των ΓΕΛ από τη Μαγνησία έκαναν το όνειρό τους πραγματικότητα (photos)

Η αγωνία για τους υποψήφιους χθες έλαβε τέλος με την ανακοίνωση των βάσεων για τις σχολές εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση. Το πρόγραμμα, το συστηματικό διάβασμα και η πολλή προσπάθεια αποτέλεσαν τον «μοχλό» για να στοχεύσουν τη σχολή επιλογής τους και να καταφέρουν την εισαγωγή τους σε αυτή.

Παρακάτω παρατίθενται μερικά από τα ονόματα αριστούχων από τα Λύκεια της Μαγνησίας:
Ο Μαντζίρης Κωνσταντίνος από το 2ο ΓΕΛ Βόλου συγκέντρωσε 19.136 μόρια και πέρασε στην Ιατρική Σχολή Αθηνών. Ο ίδιος έγραψε 17,8 στην Έκθεση, 20 στη Βιολογία, 19,5 στη Φυσική και 18,8 στη Χημεία. «Για την επιτυχία μου είχα βάλει στόχο την Ιατρική από τη Β’ Τάξη Γυμνασίου και έχοντας την ίδια φιλοσοφία στο διάβασμα όλα αυτά τα χρόνια, τα κατάφερα. Ίσως ήταν και ο λόγος που οι πανελλαδικές εξετάσεις δεν αποτέλεσαν για μένα μια ψυχοφθόρα διαδικασία και δεν με κούρασαν» τόνισε.
Καμπαδέλη Ιωάννα Μελισσάνθη, υποψήφια από τη Νέα Αγχίαλο, πέτυχε 19.038 μόρια, γράφοντας 20 στην Ιστορία, 18,6 στα Αρχαία, 19,8 στα Λατινικά και 17,7 στη Νεοελληνική Γλώσσα. Εισάγεται στη Σχολή Αξιωματικών της Ελληνικής Αστυνομίας.
Ο Μπατακόγιας Απόστολος από το ΓΕΛ Βελεστίνου, με 18.860 μόρια (20 μαθηματικά, 20 φυσική, 18,5 χημεία, 15,8 έκθεση), πέτυχε στη Σχολή Ικάρων Μηχανικών Αεροσκαφών. Στην Ιατρική Σχολή Πατρών πέτυχε ο Χρίστος Σιάσος από το 2ο ΓΕΛ Βόλου.

Η Κωνσταντοπούλου Ευαγγελία από το Μουσικό Σχολείο Βόλου, 18.819 μόρια, πέρασε στην Ιατρική Σχολή Θεσσαλονίκης.
Η Ειρήνη Χονδρού από το 8ο ΓΕΛ Βόλου, 18.735 μόρια, πέρασε στο Οικονομικό ΣΣΑΣ Θεσσαλονίκης.
Η Πανάγου Ιωάννα-Μαρία 8ο ΓΕΛ Βόλου, με 18.711 μόρια, πέρασε στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών στον Βόλο.
Ο Λίτσος Ιωάννης από το ΓΕΛ Σκοπέλου με 18.616 μόρια εισήχθη στη Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο.
Η Χονδρονίκου Αφροδίτη από το 2ο ΓΕΛ Νέας Ιωνίας με 18.603 μόρια πέρασε στην Ικάρων Μηχανικών (ΣΜΑ).
Ο Γιαννουσάς Απόστολος, 6ο ΓΕΛ, 18.493 μόρια, πέρασε στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Βόλος) που ήταν και η πρώτη του επιλογή.

Η Μπλάτσα Αθηνά από το 6ο ΓΕΛ, 18.484 μόρια, πέρασε στη Σχολή Αξιωματικών Ελληνικής Αστυνομίας.
Η Κοκόλα Μαρία από το ΓΕΛ Καναλίων, με 18.267 μόρια πέρασε στην Πυροσβεστική Πτολεμαΐδας.
Η Κυριακή Λουμπάκη του 2ου ΓΕΛ Νέας Ιωνίας συγκέντρωσε 18.282 μόρια και πέρασε στη Νομική Σχολή Θεσσαλονίκης. Η αριστούχος της θεωρητικής κατεύθυνσης είχε εξαιρετικές επιδόσεις σε μια χρονιά που τα θέματα ήταν δύσκολα και πολλοί υποψήφιοι δεν μπόρεσαν να έχουν τις επιδόσεις που ήλπιζαν. Ποια είναι όμως τα μυστικά της επιτυχίας για να συγκεντρώσει ένας υποψήφιος τόσο υψηλή βαθμολογία; «Το συστηματικό και μεθοδικό διάβασμα, η αφοσίωση στον στόχο, αλλά και οι θυσίες» απαντά η Κυριακή, η οποία έγραψε βαθμολογία 20 στα Λατινικά, 18,4 στην Ιστορία, 17,8 στα Αρχαία Ελληνικά και 17,2 στην Έκθεση όντας μεταξύ των ελάχιστων υποψηφίων με την υψηλότερη βαθμολογία από τη θεωρητική κατεύθυνση στον Νομό Μαγνησίας.
Η Τσιλαφάκη Κατερίνα από το 8ο ΓΕΛ Βόλου με 18.228 μόρια στόχευσε και πέρασε στην Ιατρική Σχολή Αλεξανδρούπολης.
Η Σακκά Τριανταφυλιά από το 5ο ΓΕΛ Βόλου με 18.231 μόρια πέρασε 1η στο Τμήμα Βιοχημείας και Βιοτεχνολογίας στη Λάρισα.
Γαλλιόπουλος Γιώργος, 4ο ΓΕΛ Βόλου, με 18.227 μόρια, πέρασε στην Ιατρική Σχολή Ηράκλειο.
Ακριβόσι Αθανάσιος, από το 2ο ΓΕΛ Βόλου, 18.200 μόρια, πέρασε στη Σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών Αεροσκαφών Ικάρων ΣΜΑ. Ο ίδιος έγραψε βαθμό 20 στα Μαθηματικά.

Ο Πατέρας Γιάννης, 6ο ΓΕΛ Βόλου, 18.195 μόρια, πέρασε 3ος στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας.
Πανταζόπουλος Χρήστος από το Μουσικό Λύκειο, 18.187 μόρια, εισήχθη 4ος στο Τμήμα Ηλεκτρολόγων – Μηχανικών του Π.Θ.
Νικητάκης Xρήστος από ΓΕΛ Σκιάθου, 18.053, πέτυχε στο Τμήμα Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Πειραιώς.
Μαχμουτάι Έλενα από το Μουσικό Λύκειο, 18.040, πέρασε στη Σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έγραψε 19 στη Χημεία.
Παλαμίδη Φωτεινή από το 3ο ΓΕΛ Βόλου, με 18.012 μόρια, έπιασε την Οδοντιατρική Θεσσαλονίκης. Η ίδια έγραψε 19,4 στη Φυσική.
Η Τσιουκαντάνα Φρειδερίκη-Μαρία από το 7ο ΓΕΛ Βόλου με 17.999 μόρια πέρασε πρώτη στο ΙΑΚΑ του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας. «Μου αρέσει πολύ η ανθρωπολογία» τόνισε η ίδια που έγραψε στα Λατινικά 19,7 και στην Έκθεση 17,9.

Νασιάκος Ευθύμης από το 7ο ΓΕΛ Βόλου με 17.996 μόρια πέρασε στο Τμήμα Φυσικοθεραπείας. Ο ίδιος έγραψε στη Βιολογία 19,9 και στη Φυσική 18.
Καμμένου Καλλιόπη από το 8ο ΓΕΛ, συγκέντρωσε 17.938 μόρια και πέρασε στη Νομική Θεσσαλονίκης.
Γκατζόπουλος Δημήτριος, 6ο ΓΕΛ, 17.912 μόρια, πέρασε 2ος στο Τμήμα Χημείας στα Ιωάννινα.
Πασχαλίδης Αναστάσιος από το 1ο ΓΕΛ Βόλου με 17.908 μόρια πέρασε στο τμήμα Πληροφορικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.
Καραγιάννης Μάριος, 8ο ΓΕΛ Βόλου, 17.896, πέρασε στη σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών στον Βόλο.
Σταμούλος Αλέξανδρος από το 1ο ΓΕΛ Βόλου, 17.897 μόρια, εισήχθη στο τμήμα Ηλεκτρολόγων και Μηχανικών Υπολογιστών στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας. Μελέτης Μηχαήλ από το Μουσικό Λύκειο, 17.886, πέρασε στη Νομική Θεσσαλονίκης. Ασχολείται με τη βυζαντινή μουσική και παίζει ταμπουρά και νέι. Γαλανός Νίκος από το 1ο ΓΕΛ Βόλου, 17.830 μόρια, πέρασε στη Σχολή Φυσικοθεραπείας συνεχίζοντας την οικογενειακή παράδοση.

Τσιούκας Χριστόφορος από το 3ο ΓΕΛ Βόλου με 17.800 μόρια πέρασε στο Τμήμα Φυσικής στο Ηράκλειο.
Γράντζα Μαρία Γαρυφαλιά 17.795 μόρια πέρασε στη Νομική Σχολή στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης, που ήταν και η πρώτη σχολή της επιλογής της.
Σκοπιανού Σταματία, ΓΕΛ Καναλίων 17.743 μόρια, πέρασε στην Ψυχολογία Θεσσαλονίκης
Ο Καρπούζας Νικόλαος, 2ο ΓΕΛ Βόλου, κατεύθυνση θετικών επιστημών, 17.739 μόρια (φυσική 19,8, μαθηματικά 18,1, έκθεση 16,8, χημεία 15,3), πέρασε στο τμήμα Μηχανολόγων και Αεροναυπηγών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Πατρών.

Τσαραώσης Δημήτρης από το 4ο ΓΕΛ Βόλου, με 17.721 μόρια, πέρασε στη Σχολή Πυροσβεστών της Πτολεμαΐδας.
Γάτος Κωνσταντίνος από το 1ο ΓΕΛ Νέας Ιωνίας, 17.647 μόρια, στο Οικονομικό Βόλου. Ο ίδιος έγραψε στις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας 20 και στην Πληροφορική 19,5.
Κοζανίτης Λευτέρης από Μουσικό Σχολείο, 17.628 μόρια, 3ο επιστημονικό πεδίο. Πέρασε στο Τμήμα Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής στο Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο Θράκης.
Καψιώχας Θεμιστοκλής, από το 4ο ΓΕΛ Βόλου, με 17.604 μόρια πέρασε στο Τμήμα Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής, στην Αλεξανδρούπολη.
Πιτσιώρη Αθηνά, από το 4ο ΓΕΛ Βόλου, συγκέντρωσε 17.596 μόρια και πέρασε στην Ψυχολογίας Θεσσαλονίκης.
Κωνσταντοπούλου Μυρσίνη, από το ΓΕΛ Αγριάς, 17.549 μόρια πέρασε στο Τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας του Πανεπιστημίου Αθηνών.
Μανώλη Δήμητρα, Μουσικό Σχολείο Βόλου, 17.522 μόρια, στο Τμήμα Ψυχολογίας Ρέθυμνο.

Καρατζίδης Σάββας, ΓΕΛ Βελεστίνου, με 17.509 μόρια, εισήχθη στη Σχολή Αστυφυλάκων.
Τάσιου Δήμητρα από το 1ο ΓΕΛ Νέας Ιωνίας 17.503 μόρια πέτυχε στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Π.Θ. Η ίδια προέρχεται από πολύτεκνη οικογένεια.
Κουσκουρίδα Αντωνία από το ΓΕΛ Βελεστίνου συγκέντρωσε 17.467 μόρια πέρασε στη Σχολή Δοκίμων Λιμενοφυλακών.
Λαμπρογεώργου Αρετή από το 4ο ΓΕΛ Βόλου, 17.454 μόρια, από τη θεωρητική κατεύθυνση πέρασε στη Νομική Κομοτηνής.
Μαγγανή Καρολίνα, Μουσικό Σχολείο Βόλου, 17.416 μόρια, από 3ο Επιστημονικό Πεδίο και εισήχθη στο Τμήμα Βιολογίας στο Πανεπιστήμιο Πάτρας.
Γκέκου Μυρτώ, Μουσικό σχολείο, 17.337 μόρια, πέτυχε στο τμήμα Μουσικών Σπουδών στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας.
Νικολάου Αγγελική από το 3ο ΓΕΛ Βόλου 17.385 μόρια πέρασε στη Νομική Κομοτηνής.
Δημοπούλου Ευτυχία από το 8ο ΓΕΛ Βόλου, 17.256 μόρια, από θεωρητική κατεύθυνση, πέρασε στην Ψυχολογία Ρεθύμνου.
Χόντος Διονύσης-Σάββας από το 4ο ΓΕΛ Βόλου συγκέντρωσε 17.231 μόρια, πέρασε στην Ψυχολογία Ρέθυμνο.
Τράκας Δημήτρης από το Μουσικό Λύκειο, 17.229 μόρια, έχει πτυχίο στο μπουζούκι και πέρασε στη σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανολόγων και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας.
Φραγκόπουλος Γιώργος 17.166 μόρια από το 7ο ΓΕΛ Βόλου πέτυχε στο τμήμα Χημείας στη Θεσσαλονίκη. Στη Βιολογία έγραψε 19,3, ένα μάθημα στο οποίο είχε διακριθεί και σε πανελλήνιους διαγωνισμούς.

Μελαχροινού Αγγελική από το 3ο ΓΕΛ Βόλου 17.156 μόρια πέτυχε στην Ψυχολογία Ιωαννίνων.
Βασιλάκου Βασιλική Χρυσάνθη από το 6ο ΓΕΛ Βόλου συγκέντρωσε 17.095 μόρια και πέτυχε στην Ψυχολογία Κρήτης (Ρέθυμνο).
Παπαστάμου Ευαγγελία, 6ο ΓΕΛ Βόλου, 17.089 πέτυχε στη σχολή Οικονομικών Επιστημών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.
Καφίδα Μιχαέλα, από το Γενικό Λύκειο Αγριάς, συγκέντρωσε 16.955 μόρια και πέτυχε στο Τμήμα Βιοχημείας-Βιοτεχνολογίας Λάρισας.
Ζαχαρής Αλέξανδρος από το 6ο Λύκειο Βόλου, 16.918 μόρια από την κατεύθυνση θετικών επιστημών πέτυχε στο τμήμα Χημικών Μηχανικών Κοζάνης.
Μπανάσιος Γεώργιος, 8ο ΓΕΛ, 16.879 μόρια πέτυχε στη Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Αεροπορίας (ΣΜΥΑ).
Ταμβάκη Κυριακή από το Γενικό Λύκειο Αγριάς συγκέντρωσε 16.805 μόρια πέτυχε στο Παιδαγωγικό Τμήμα Ειδικής Αγωγής Βόλου.

Χολέβα Σταυρούλα από 6 ΓΕΛ Βόλου, 16.802 και πέτυχε στη Σχολή Πολιτικών Επιστημών και Δημόσιας διοίκησης στο Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο.
Χουσιάφη Βαρβάρα από το 7ο ΓΕΛ Βόλου με 16.773 μόρια κατάφερε να εισαχθεί στο Τμήμα Ιστορίας Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας καθώς, όπως λέει, της αρέσει πολύ η ιστορία.
Στεργιοπούλου Ελπινίκη, 8ο Λύκειο, 16.753 μόρια, πέτυχε στη σχολή Βιοχημείας- Βιοτεχνολογίας στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας (Λάρισα).
Αμπατζίδη Λαμπρινή-Άννα από το 8ο ΓΕΛ, από τη θεωρητική κατεύθυνση συγκέντρωσε 16.745 μόρια πέρασε στην Ψυχολογία Φλώρινας.
Νικολαΐδης Χρήστος από το 6ο ΓΕΛ Βόλου, με 16.670 μόρια, πέτυχε στο τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Βόλος).
Αργυρόπουλος Παύλος Ορφέας από το ΓΕΛ Αγριάς συγκέντρωσε 16.466 μόρια και εισάγεται στο τμήμα Θεατρικών Σπουδών Αθήνα.
Παπατζέλου Θεοδώρα, 1ο ΓΕΛ Ν. Ιωνίας Μαγνησίας, 16.455 μόρια στο Τμήμα Ρωσικής Γλώσσας και Φιλολογίας.
Σκλάβος Παναγιώτης, ΓΕΛ Σκοπέλου, 16.450 μόρια. Πέτυχε στο τμήμα Πολιτικών Επιστημών και Δημόσια Διοίκηση στο ΕΚΠΑ Αθηνών.

Μουσικό Σχολείο Βόλου
Κωνσταντοπούλου Ευαγγελία, επιστημών υγείας, 18.819, πέρασε στην Ιατρική Σχολή Θεσσαλονίκης, Πανταζόπουλος Χρήστος, θετικών επιστημών, 18.187, στο Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Βόλος), Ματέκα Μαρία – Αγγελική, επιστημών υγείας, 17.837, πέτυχε στη ΣΤΥΑ, Κοζανίτης Απόστολος πέρασε στο τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών στην Πολυτεχνική Σχολή Κοζάνης.

1ο ΓΕΛ Νέας Ιωνίας
Γάτος Κωνσταντίνος στο Οικονομικό Βόλου, Τάσιου Δήμητρα επίσης στο Οικονομικό Βόλου, Γκουντέλος Δημήτρης στο τμήμα Πληροφορικής Θεσσαλονίκης, Δεληκούρας Κωνσταντίνος στο Οικονομικό Τμήμα Θεσσαλονίκης, Οικονόμου Στυλιανή στο τμήμα Φυσικοθεραπείας Θεσσαλονίκης, Παπατζέλου Θεοδώρα στο τμήμα Ρωσικής Γλώσσας και Φιλολογίας, Βασιλούλης Θεοφάνης στο Λιμενικό.

2ο ΓΕΛ Νέας Ιωνίας
Μπαλατσού Μελίτη, με 17.439, κατάφερε να εισαχθεί τρίτη στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (Βόλος).

1ο ΓΕΛ Βόλου
Η Ράγκου Βάια συγκέντρωσε 16.300 μόρια και κατάφερε την εισαγωγή της στο Τμήμα Οικονομικών Επιστημών Βόλου. Συκιώτης Γεώργιος 16.748 στα ΤΕΦΑΑ Θεσσαλονίκης, Παπαδοπούλου Σοφία 17.779 στο Βιολογικό Αθηνών, Λάμπρου Περσεφόνη 17.651 τμήμα Οικονομικής Επιστήμης στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθήνας, Λυμπερδοπούλου Βασιλική 17.253 στο Βιολογικό Πάτρας, Θεοχαρίδης Δημήτριος 17.170 στο τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ, Αθανασίου Βασίλειος 17.027 στο Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ.
1ο ΓΕΛ Βόλου: Αθανασίου Βασίλειος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνα, Ανανιάδης Απόστολος-Παύλος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης, Αυγερινού Κωνσταντίνα Διεθνών και Ευρωπαϊκών Σπουδών Θεσσαλονίκη, Βαδαρλής Άγγελος 5ος στο τμήμα Γεωπονίας Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος Βόλος, Γαλανός Νικόλαος 3ος στο τμήμα Φυσικοθεραπείας Αιγάλεω, Γερμάνης Εμμανουήλ Πολιτικών Επιστημών Θεσσαλονίκη, Δεδούση Δήμητρα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Πάτρα, Θεοχαρίδης Δημήτριος Μηχανολόγων Μηχανικών Θεσσαλονίκη, Κανελλάκης Γεώργιος 5ος στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Βόλος, Λάμπρου Περσεφόνη Οικονομικής Επιστήμης Αθήνα, Λίταινα Ιωάννα Πολιτικών Μηχανικών Βόλος, Λυμπερδοπούλου Βασιλική Βιολογίας Πάτρας, Μανίνη Ευαγγελία Βιολογίας Ηράκλειο, Μαρμαρινός Νικόλαος 7ος στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Βόλος, Παπαδοπούλου Σοφία Βιολογίας Αθήνα, Πασχαλίδης Αναστάσιος 13ος στην Πληροφορική Αθήνας, Ράγκου Βάια 13η στο Οικονομικών Επιστημών Βόλος, Σταμούλος Αλέξανδρος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Βόλος, Συκιώτης Γεώργιος Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Θεσσαλονίκη.

3ο ΓΕΛ Βόλου
Κασλάς Μάριος 16.816 στο Χημικό Πάτρας, Πλακαρού Άννα 17.032 στο Ιστορικό-Αρχαιολογικό Βόλου, Κυρίτσης Αλέξανδρος 16.988 στο Τμήμα Υπαξιωματικών του Λιμενικού Σώματος.

4ο ΓΕΛ Βόλου
Τσαντός Σταμάτιος Θετικών 17.655 πέτυχε στη Φαρμακευτική Πάτρας, Βελέτζα Ευτυχία Ανθρωπιστικών 17.454 στο Τμήμα Ιστορίας και Ανθρωπολογίας, Γεροβασίλη Μαρία Ανθρωπιστικών 16.942 στο Τμήμα Ψυχολογίας στο Ρέθυμνο, Μπέκου Ευαγγελία Θετικών 16.940 πέτυχε στο Τμήμα Εργοθεραπείας του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής, Μπέκου Φωτεινή πέτυχε στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών στην Ξάνθη, Χειμαρά Γεωργία Θετικών 16.548 στο τμήμα ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Π.Θ. Μανίνης Γεώργιος 16.703 στο τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών.

5ο ΓΕΛ Βόλου
Στο 5ο ΓΕΛ Βόλου πέτυχαν από τους 71 υποψήφιους των φετινών πανελλαδικών εξετάσεων οι 59. Οι επιτυχόντες του σχολείου Βογιατζάκη Αλεξάνδρα Νομική Κομοτηνής,
Τασιόπουλος Κωνσταντίνος στο τμήμα Ηλεκτρολόγων μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Βόλου, Αλεξάνδρου Σοφία στο τμήμα Φιλολογίας ΑΠΘ, Γκέσκου Μαρία Ελένη Ψυχολογία Αθήνας (Πάντειο), Παπαδημητρίου Μελπομένη Αστυφυλάκων, Ψάρρας Τηλέμαχος-Ιωάννης Επικοινωνίας Μέσων και Πολιτισμού Αθήνας, Βουζαξάκης Δημήτρης Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Ξάνθη), Γλιάτης Δημήτρης Ευέλπιδων ΣΣΕ ΟΠΛΑ, Καλανδαρίδη Αναστασία Χημικών Μηχανικών ΑΠΘ, Ρούμπος Ιωάννης Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Βόλος), Σακκά Τριανταφυλλιά 1η στο Τμήμα Βιοχημείας και βιοτεχνολογίας στη Λάρισα, Τέκος Παναγιώτης Μοριακής Βιολογίας και 4ος Γενετικής στην Αλεξανδρούπολη, Κουρκούβελος Ευστάθιος Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας ΟΠΑ.

6ο ΓΕΛ Βόλου
Μαργαρίτα Πολυχρόνου στο τμήμα Αγγλικής Φιλολογίας Αθηνών, Κοσκινάς Μάριος-Χρήστος πέτυχε στο Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Βόλου.

7ο ΓΕΛ Βόλου
Φραγκούλη Δέσποινα 15.220 μόρια στο Παιδαγωγικό Τμήμα Ειδικής Αγωγής του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Καραγελής Ιωάννης 16.373 Θετικών Σπουδών στο Χημικό Ιωαννίνων, Γεωργούλας Θεοφάνης 16.355 Θετικών Σπουδών στη Σχολή Ευελπίδων, Φραγκούλη Δέσποινα 15.220 Ανθρωπιστικών Σπουδών στο Παιδαγωγικό Τμήμα του Βόλου, Παπαμιχαήλ Αθηνά 16.232 Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής στο τμήμα Φιλολογίας Θεσσαλονίκης, Αναγιάννης Ζαχαρίας 15.102 Θετικών Σπουδών στο Τμήμα Βιοϊατρικών Επιστημών στο Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής, Ναούμ Ευάγγελος στο Τμήμα Μηχανικών Τοπογραφίας και Γεωπληροφορικής στις Σέρρες, Σωτηρίου Καραβίδας Κωνσταντίνος στο τμήμα Γεωπονίας, Ιχθυολογίας και Υδάτινου Περιβάλλοντος (Βόλος), Φωτοπούλου Διονυσία στο τμήμα Λογοθεραπείας (Καλαμάτα).

8ο ΓΕΛ Βόλου
Γερογιάννης Απόστολος 18.924 στην Ιατρική Σχολή Αθηνών, Πανάγου Ιωάννα 18.711 εισήχθη πρώτη στο Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, Μιχοπούλου Καλλιόπη 17.973 πέτυχε στο τμήμα Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΑΠΘ, Κυριάκου Παναγιώτα 17.046 στο τμήμα Βιοχημείας, Βιοτεχνολογίας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (Λάρισα), Βαϊνάς Δημήτριος στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Ξάνθη), Βαϊνάς Κωνσταντίνος στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Ξάνθη), Δημόπουλος Νικόλαος στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Πάτρα), Χρήστου Απόστολος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Ξάνθη), Μπένης Κωνσταντίνος στο τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Κοζάνη), Πετροπούλου Ελευθερίας στο Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (Βόλος), Τσουκαλάς Αθανάσιος στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.

ΓΕΛ Καναλίων
Γαϊτανά Βιργινία στη Σχολή Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων (Καλαμάτα), Κυρτέλη Ματίνα στη Σχολή Ιστορίας, Αρχαιολογίας και Κοινωνικής Ανθρωπολογίας (Βόλος), Γαϊτανάς Χαράλαμπος στο τμήμα Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας (Πάτρα), Παππής Στέφανος στη Σχολή Μονίμων Υπαξιωματικών Αεροπορίας – ΣΜΥΑ (Αθήνα), Φωτόπουλος Γιάννης στο Τμήμα Οικονομικών Επιστημών (Βόλος)

ΓΕΛ Αγριάς
Κωνσταντοπούλου Μυρσίνη Ιστορίας Αρχαιολογίας Αθήνας, Κωσταρέλου Δήμητρα στο τμήμα Ιστορίας και Αρχαιολογίας Αθήνας, Μήτσιου Αναστασία Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Βόλου, Παυλοπούλου Νικολέτα στη σχολή Δοκίμων Λιμενοφυλάκων, Ταμπάκη Κυριακή στο Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Βόλου, Αργυρόπουλος Παύλος Ορφέας Θεατρικών Σπουδών Αθήνας, Κουκουβίνης Αθανάσιος στο Παιδαγωγικό Ειδικής Βόλου, Καφίδα Μιχαέλα στο Βιοχημείας- Βιοτεχνολογίας Λάρισας, Χατζημανίκας Δημήτρης Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Ηρακλείου.

ΓΕΛ Βελεστίνου
Ο Δημήτρης Αραμπατζής εισήχθη στη Φιλοσοφική Αθηνών, ο Λεωνίδας Κουτσολιάκος στη Σχολή Ευελπίδων, ο Απόστολος Μπατακόγιας στη Σχολή Ικάρων Μηχανικών Αεροσκαφών, η Σοφία Καρρά και η Αντριάνα Ακριβούση στη Νομική του Πανεπιστημίου Θράκης, η Χριστίνα – Φωτεινή Κοντογιάννη στο Προσχολικό Ειδικής Αγωγής Βόλου, η Αικατερίνη Αποστολάκη στο Τμήμα Πληροφορικής του Π.Θ. Στη Λαμία, η Ελένη – Παρασκευή Λαΐνα στη σχολή Πλοιάρχων, η Ευαγγελία Μησιάκου στο Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Ρόδου, ο Στυλ. Τσότρας στα ΤΕΦΑΑ Τρικάλων, ο Αιμιλιάνο Ντίλι και ο Γεώργος Μπόλκας στη Σχολή Οικονομικών Επιστημών του Π.Θ. στον Βόλο, η Ευαγγελία Ανδριώτη στο Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Ιωαννίνων, ο Ιωάν. Τινανάς στο Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Ρόδου και η Δέσποινα Λουφοπούλου στη Γεωπονική Σχολή Βόλου του Π.Θ.
ΓΕΛ Βελεστίνου: Αγγελή Αρετή Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής Αλεξανδρούπολη, Αντωνίου Αθανάσιος, Ανώτερη Τουριστική Σχολή Κρήτης, Αποστολίδη Αικατερίνη Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Λαμία, Αραμπατζής Δημήτριος – Μάριος Φιλοσοφίας Αθήνα, Γιαννακός Λάμπρος Αγροτικής Ανάπτυξης Ορεστιάδα, Κακαζιάνης Γεώργιος Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων Γρεβενά, Καρατζίδης Σάββας Αστυφυλάκων, Καρρά Σοφία Νομικής Κομοτηνή, Καστανιώτης Αντώνιος Ηλεκτρονικών Μηχανικών Χανιά, Κοντογιάννη Χριστίνα-Φωτεινή Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Βόλος, Κουσκουρίδα Αντωνία Σχολή Δοκίμων Λιμενοφυλάκων, Κουτσιαρής Ιωάννης Συστημάτων Ενέργειας Λάρισα, Κουτσουλιάκος Λεωνίδας Ευελπίδωνη (ΣΣΕ) Όπλα, Λαΐνα Ελένη Παρασκευή Σχολή Πλοιάρχων, Λλέσι Τζοβάνι Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Ηράκλειο, Μητσιάκου Ευαγγελία Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Ρόδος, Μπαλαμώτης Ευάγγελος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Βόλος, Μπατακόγιας Απόστολος Ικάρων (ΣΙ) Μηχανικοί (ΣΜΑ), Μπόλκα Βάια Ψηφιακών Συστημάτων Λάρισα, Μπόλκας Ανδρέας – Αθανάσιος Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Κοζάνη, Μπουμπούκη Ευαγγελία – Ανδριανή Στατιστικής και Αναλογιστικών – Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών (Σάμος), Νόνα Ένερικ Περιφερειακής και Διασυνοριακής Ανάπτυξης Κοζάνη, Ντούρο Αλντίτ Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής Λάρισα, Ντύλι Αιμιλιάνο Οικονομικών Επιστημών Βόλος, Παπαδανιήλ Μάρθα-Σπυριδούλα Περιβάλλοντος Λάρισα, Παπαθανασίου Νεφέλη Χημικών Μηχανικών Κοζάνη, Πάτας Δημήτριος-Ραφαήλ Γεωπονίας, Ιχθυολογίας και Υδάτινου Περιβάλλοντος Βόλος, Σατάση, Ευδοξία-Μαρία Γεωπονίας Θεσσαλονίκη, Σταμοπούλου Θεοδώρα Σχολή Πυροσβεστών, Σούκια Δήμητρα Επιστήμης Τροφίμων και Διατροφής Καρδίτσα, Τζέκα Ντενάντο Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Κοζάνη, Τόλιου Πολυξένη Αγροτικής Ανάπτυξης Ορεστιάδα, Τσινούδη Αναστασία Γεωπονίας – Αγροτεχνολογίας Λάρισα, Τσιότρας Στυλιανός Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού Τρίκαλα, Χότζα Λεόνις Οικονομικών Επιστημών Βόλος.

Λύκειο Τσαγκαράδας
H διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων και Διδασκουσών του Αχιλλοπουλείου Γενικού Λυκείου Τσαγκαράδας συγχαίρουν τους παρακάτω μαθητές και τις παρακάτω μαθήτριες του σχολείου για την εισαγωγή τους στα κάτωθι Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα:
Ο Αμούτζιας Απόστολος στην Πληροφορική (Καστοριά), η Βακαλούδη Ελπίδα στο τμήμα Κοινωνικής Πολιτικής (Κομοτηνή), η Ευθυμίου Αναστασία στη σχολή Γεωπονίας, Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος (Βόλος), η Καρκαλά Ελένη Στυλιανή στο τμήμα Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής (Λάρισα), ο Καρκαλάς Βασίλης στη σχολή Βιολογίας (Ηράκλειο), ο Κουτρουμάνος Παναγιώτης στο τμήμα Πολιτικής Επιστήμης (Κομοτηνή), η Κωνσταντέλια Γεωργία στη Μαιευτική (Πτολεμαΐδα), Κωστάκη Ελένη Παιδαγωγικό Τμήμα Νηπιαγωγών (Ιωάννινα), Μόσχος Δημήτρης Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών (Βόλος), Μούτου Ελευθερία Επικοινωνίας και Ψηφιακών Μέσων (Καστοριά), Μπουγκούρι Χριστίνα Ψηφιακών Συστημάτων (Λάρισα), Νταλούκα Φιλιώ Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών (Αιγάλεω), Πρώια Ελπίδα Διοίκησης Οργανισμών, Mάρκετινγκ και Τουρισμού (Θεσσαλονίκη), Ρηγάκη Ελένη Οικονομικών Επιστημών (Θεσσαλονίκη), Σκληθριώτη Δήμητρα Περιφερειακής και Διασυνοριακής Ανάπτυξης (Κοζάνη).

ΓΕΛ Αγχιάλου
Αντωνία Αθανασαράκη 17.337 μόρια στο Τμήμα Γλωσσικών και Διαπολιτισμικών Σπουδών , Μπαζιόπουλος Κωνσταντίνος 17.607 μόρια, Πληροφορικής Θεσσαλονίκης, Δράγνης Λάμπρος ΣΜΥ, Βούζα Παναγιώτα (Ανθρωπιστικών Σπουδών) 17.450 μόρια, Τμήμα Γλωσσικών και Διαπολιτισμικών Σπουδών, Γιώργος Αναγνώστου (Θετικών Σπουδών) 17.228 μόρια, Σχολή Ικάρων, Γάλλος Πέτρος του Βασιλείου (Θετικών Σπουδών) 16.882 μόρια, Σχολή Ικάρων, Γάλλος Πέτρος του Λεωνίδα (Θετικών Σπουδών) 17.099 μόρια, Μοριακής Βιολογίας και Γενετικής Αλεξανδρούπολης, Μπούτλα Αλίκη (Ανθρωπιστικών Σπουδών) 17.029 μόρια Παιδαγωγικό Ειδικής Αγωγής Βόλος, Δάινας Ζήσης (Θετικών Σπουδών) 16.510 μόρια Ευελπίδων.

ΓΕΛ Αργαλαστής
Γκουτζίνη Μαρυγώ παιδαγωγικό ειδικής Βόλου, Κολοβού Έλενα Μαθηματικό Πάτρας, Λάμνια Αθηνά Φιλοσοφίας παιδαγωγικής ΑΠΘ, Τζελίλι Κωνσταντίνα Δημόσιας Διοίκησης Πάντειο, Ψωφάκης Μανόλης ΤΕΦΑΑ Κομοτηνής, Ντούσκου Λουένα οικονομικών Επιστημών ΕΚΠΑ, Αμπαδογιάννη Ευσταθία Γλωσσικών και Διαπολιτισμικών σπουδών Βόλου, Ηλίας Κώστας σχολή Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού.

 

Προηγούμενο ΆρθροΕπόμενο Άρθρο

Μοιραστείτε το