Αργυρό μετάλλιο σε Πανελλήνιο και Ευρωπαϊκό Κύπελλο κατέκτησε ο Ευθύμης Κλειτσογιάννης

Στην εγκατάσταση του αεροδρομίου στο Τυμπάκι της Κρήτης πραγματοποιήθηκαν το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου για το 2019 και το Ευρωπαϊκό Κύπελλο ποδηλασίας για άτομα με αναπηρία με την επωνυμία «Festos European C1 Paracyling Cup.
Τον αθλητικό σύλλογο Αργοναύτες Βόλου εκπροσώπησε με τον καλύτερο ο Ευθύμης Κλειτσογιάννης. Ο Αγριώτης αθλητής κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο και στις δύο διοργανώσεις στο αγώνισμα της ατομικής χρονομέτρησης στην κατηγορία Τ1.
Η εμφάνισή του ήταν εξαιρετική και ικανοποίησε πλήρως την προπονήτριά του, Ελένη Μανούκα, με την οποία προετοιμάστηκε εντατικά το τελευταίο διάστημα, προκειμένου να φτάσει στη συγκεκριμένη επιτυχία.