Άρεσε η Δήμητρα με Καλαμάτα παρά την ήττα με 1-0 από τη «Μαύρη Θύελλα» σε φιλικό στα Χάνια

Πολύ καλή παρουσία είχε η Δήμητρα στο φιλικό παιχνίδι με την Καλαμάτα, το οποίο διεξήχθη στα Χάνια του Πηλίου, εκεί όπου προετοιμάζεται η ομάδα της Μεσσηνίας, ενόψει των υποχρεώσεών της στο πρωτάθλημα της Φούτμπολ Λιγκ.
Η ομάδα του Μιχάλη Ανδρωνά ήταν ανταγωνιστική, απέναντι σε έναν σύλλογο που αγωνίζεται σε ανώτερη κατηγορία, προσπάθησε και είχε τις ευκαιρίες να σκοράρει. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημειώθηκε στο 10ο λεπτό από τον Αλεξόπουλο, με τη Δήμητρα να χάνει δύο σημαντικές ευκαιρίες με τον Φουρκιώτη, στο πρώτο μέρος, για να φέρει το ματς στα ίσια.
Η ομάδα της Ευξεινούπολης είχε ορισμένες καλές στιγμές για να ισοφαρίσει το παιχνίδι και στο δεύτερο ημίχρονο, δίχως όμως να καταφέρει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Από την πλευρά της η Καλαμάτα είχε δοκάρι στο 67’ με απευθείας χτύπημα φάουλ του Νατσιόπουλου.
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Αραμπατζής, Καρούτης, Κωνσταντινόπουλος, Γκιοατά, Γκαλίτσιος, Νατσιόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Αλεξόπουλος, Μπουσμπίμπα.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Καραχάλιος, Οικονομέας, Ψυχογιάννης, Πάγια, Ακριστινεϊ.
ΔΗΜΗΤΡΑ: Σταυράκης, Φαράντος, Στεργιόπουλος, Στεφανής, Καρράς, Θωμαΐδης, Κρανάς, Δημητρίου, Κλουκουτάρας, Ν. Βούλγαρης, Φουρκιώτης.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Μπένος, Παγώνης, Τετριμίδας, Στεργίου, Παυλίδης, Ζαντιώτης, Τσιάτσιος, Π. Βούλγαρης, Τίτας, Ν. Βούλγαρης και Ναούμ.

Νίκη του Γ.Σ. Αλμυρού επί του Ηρακλή Α.Θ.
Χωρίς να συναντήσει δυσκολίες ο Γ.Σ. Αλμυρού επικράτησε με 4-1 του Ηρακλή Αγίων Θεοδώρων εκτός έδρας σε φιλικό παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι επιστρέφουν στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΘ και θα αγωνιστούν φέτος στη Β’ κατηγορία.
Ο Αλέξανδρος Κούρτογλου είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει διάφορα πρόσωπα και σχήματα στο φιλικό με τον Ηρακλή και είδε την ομάδα του να ανοίγει το σκορ με τον Χρήστο Γκάμπα. Ο Παρίσης για τους γηπεδούχους ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1, ενώ ο Γκάμπας και πάλι πέτυχε το 1-2 για τον Γ.Σ.Α. που ήταν σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ακολούθησαν δύο τέρματα από πλευράς φιλοξενουμένων από τους Πρόδρομο Κουτσούκη και Γιάννη Κουτσούκη, για να διαμορφωθεί το τελικό 1-4.