Απόλλων Σμύρνης – Βόλος 3-3: Επικός βαθμός για τους Θεσσαλούς που έχαναν 3-0 στο 55′

Απίθανο ματς στη Ριζούπολη, στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 10ης αγωνιστικής.
Ο Απόλλων Σμύρνης μέχρι το 60′ ήταν καταιγιστικός, πέτυχε τρία γκολ και μπορούσε κι άλλα τέρματα αλλά ο Βόλος δεν τα παράτησε, ρίσκαρε, μείωσε και κατάφερε στις καθυστερήσεις να πάρει και τον βαθμό (3-3) με το γκολ του Κολόμπο στο 92′!
Οι γηπεδούχοι έπαιξαν για μία ώρα καταπληκτικά αλλά στο τελευταίο μισάωρο…έχασαν το μυαλό τους, ο Βόλος που τα έπαιξε όλα για όλα αφού δεν είχε τίποτα να χάσει, κατάφερε να ξαναμπεί στον αγώνα νωρίς (60′ 3-1), ο Μπαρτόλο στο 79′ έγραψε το 3-2 και έτσι στο τελευταίο 20λεπτο μαζί με τις καθυστερήσεις η αναμέτρηση έγινε…ροντέο.
Τελικά, ο Βόλος δικαιώθηκε με τον Κολόμπο στο φινάλε (92′) να σκοτώνει την ομάδα του Απόλλωνα, γράφοντας το 3-3.