Αποκλείστηκαν οι Παίδες της ΕΠΣΘ – Έχασαν 1-0 από την ΕΠΣ Βοιωτίας σε «νοκ άουτ» αγώνα

Στο Ενωσιακό αθλητικό κέντρο της ΕΠΣ Βοιωτίας έμελλε να σταματήσει η φετινή πορεία της μικτής Παίδων (Κ14) της ΕΠΣ Θεσσαλίας. Το συγκρότημα του Αντώνη Μάνδαλου κατέβαλε φιλότιμη προσπάθεια, αλλά δεν απέφυγε την ήττα με 1-0 στο «νοκ άουτ» παιχνίδι της β’ φάσης του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων.
Η ΕΠΣ Θεσσαλίας παρατάχθηκε με διάταξη 4-2-3-1. Τερματοφύλακας ήταν ο Κοκώνης. Δεξιός οπισθοφύλακας ο Κατσαρός και αριστερός ο Κασιούρας, ενώ το κεντρικό αμυντικό δίδυμο συνέθεσαν οι Μπέκος και Τρίχας. Ανασταλτικοί χαφ ήταν οι Κύρκος και Κωστούλας, με τον Κουφογεώργο να τοποθετείται στον μπροστά τους στον άξονα, έχοντας αναλάβει ρόλο οργανωτή. Από τα δεξιά επιχειρούσε ο Μπασαγιάννης, από τα αριστερά ο Ζαρίφης, ενώ ο Νταβλαμάνος αγωνίστηκε στην κορυφή της επίθεσης.

Η ΕΠΣΘ προσπάθησε να ελέγξει τον ρυθμό και είχε την μεγάλη ευκαιρία με τον Πέτρο Κύρκο να σημαδεύει το δοκάρι στο 40’. Ωστόσο, ήταν αυτή που τελικά δέχθηκε γκολ στο 51ο λεπτό με το μακρινό σουτ του Στάντζου και παρά την προσπάθεια να ισοφαρίσει για να οδηγηθεί το ματς στα πέναλτι (σύμφωνα με την προκήρυξη δεν υπάρχει παράταση), το 1-0 παρέμεινε ως το τέλος.
Διαιτητής του παιχνιδιού ήταν ο Βασίλης Τσιγαρίδας της ΕΠΣ Φθιώτιδας και βοηθοί οι Βασίλης Καλύβας και Χρήστος Δόσκορης, από την ίδια Ένωση. Να σημειωθεί ότι τον αγώνα παρακολούθησε και ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Αντώνης Νικοπολίδης, που επισκέφτηκε και τα αποδυτήρια των δύο ομάδων μιλώντας στα παιδιά.
ΕΠΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ: Κοκώνης, Κασιούρας (55’ Σακατζής), Μπέκος, Τρίχας, Κατσαρός, Κωστούλας, Κύρκος, Κουφογεώργος, Ζαρίφης, Μπασαγιάννης, Νταβλαμάνος (55’ Γιασαρλάρι).