Από ήττα σε ήττα ο Ολυμπιακός Β. έχασε 3-0 από τη Λάρισα

Ολυμπιακός

Εύκολα και απλά η Λάρισα νίκησε με 3-0 τον Ολυμπιακό Βόλου στο Αλκαζάρ, με τους «ερυθρόλευκους» να γνωρίζουν την έκτη τους ήττα σε οκτώ παιχνίδια στα πλέι οφ. Με τέσσερις βαθμούς υποχώρησαν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας κι αυτό, καθώς η Παναχαϊκή ξεπέρασε τον Ολυμπιακό στην κατάταξη, μετά τη χθεσινή ισοπαλία…

…με τον Ηρακλή (1-1). Το βολιώτικο συγκρότημα δεν ξέφυγε της μετριότητας, έμεινε χωρίς γκολ για ένα ακόμη παιχνίδι, ενώ η άμυνα των «ερυθρολεύκων» δέχθηκε για πρώτη φορά στα πλέι οφ πάνω από ένα γκολ και συγκεκριμένα τρία.
Το… μαρτύριο για τον Ολυμπιακό στα πλέι οφ συνεχίζεται. Η ομάδα (μαζί με την Παναχαϊκή) είναι ο αδύναμος κρίκος του μίνι πρωταθλήματος, καθώς και στο χθεσινό παιχνίδι ο Ολυμπιακός ήταν άοσμος και άγευστος. Ο Βραζιλιάνος Πίντο με τα δύο γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο ήταν ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ο Σαρακατσάνος πέτυχε το τρίτο γκολ για τους «βυσσινί» με έξοχο ανάποδο ψαλίδι.