Ανέβηκε στην 3η θέση ο Θησέας μετά τη νίκη επί της Αταλάντης – 9ος ο ΓΣΑ και 13ος ο Διαγόρας στη Γ’ Εθνική

Μετά τη νίκη επί της Ποταμιάς ο Θησέας επικράτησε και της Αταλάντης με 2-1 εκτός έδρας, απέναντι σε μια ομάδα που ήταν αήττητη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής στον 3ο όμιλο. Ο Διαγόρας παραχώρησε «λευκή» ισοπαλία στον Οικονόμο Τσαριτσάνης, ενώ ο Γ.Σ. Αλμυρού, παρά την προσπάθεια που κατέβαλε με τον ΑΟ Σελλάνων εκτός έδρας ηττήθηκε με 1-0.

Αταλάντη-Θησέας 1-2
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Θησέα, ο οποίος επικράτησε με 1-2 της Αταλάντη. Αυτό ήταν το πρώτο φετινό «διπλό» της ομάδας της Αγριάς, η οποία ξεκίνησε πολύ καλά τη χρονιά. Οι ποδοσφαιριστές του Λάκη Μπακάλη παρουσίασαν πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο και στα 90’ και πήραν δίκαια ένα πολύ σπουδαίο τρίποντο. Το σκορ άνοιξε στο 30’ ο Ιωαννίδης με σουτ έξω από την περιοχή, γράφοντας το 0-1. Το 0-2 σημείωσε ο Οικονόμου με κοντινή κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Ζυγογιάννης στο 71’.
ΑΤΑΛΑΝΤΗ: Καπετάνος, Μαρκόπουλος, Σακκάς, Πάππος, Ζυγογιάννης, Αντωνόπουλος, Πήλιος, Λυτάκης (81’ Λαμπρόπουλος), Μαλισσόβας (70’ Τσιβελέκης), Αντωνίου (46’ Λουβαράς), Χαϊκάλης (84’ Νίζιος).
ΘΗΣΕΑΣ: Κεφαλάς, Κυρίτσης, Διαμαντόπουλος (83’ Ε. Βαν Ντε Γουίχε), Γιαουπλάρι, Ιακωβίδης, Χατζησταμάτης, Πέτσης (87’ Σιώμος), Κοτζαθανάσης (66’ Ζαχαράκης), Βλάχος (84’ Μπόρας), Οικονόμου, Ιωαννίδης.

ΑΟ Σελλάνων-Γ.Σ. Αλμυρού 1-0
Προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα στο Μουζάκι ο Γ.Σ. Αλμυρού με αντίπαλο τον ΑΟ Σελλάνων, αλλά στο τέλος δεν απέφυγε την ήττα, χάνοντας με 1-0, χάρη σ’ ένα γκολ που δέχθηκαν οι «κυανόλευκοι» στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Οι παίκτες του Στέλιου Αρσένου παρουσιάστηκαν «διαβασμένοι», είχαν εξαιρετική λειτουργία μέσα στον αγωνιστικό χώρο και στάθηκαν άτυχοι σε ορισμένες περιπτώσεις. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε 81’. Σε εκτέλεση φάουλ των γηπεδούχων, ο Μπιτέλης με σουτ έγραψε το 1-0, καθώς εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην άμυνα του ΓΣΑ. Στο 90’ αποβλήθηκε ο Αναστασίου για τον Αλμυρό.
Α.Ο. ΣΕΛΛΑΝΩΝ: Σταυράκης, Μετούσι, Αρχοντής, Χάδιαρης, Καλφούντζος (72’ Μπακρατσάς), Λούγκος, Μπιτέλης, Παπαγεωργίου (53’ Τζουμάκης), Κοντός (76’ Τζάνης), Γαρυφαλλόπουλος (90’ Καλούσης), Τζέκος.
Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Πολυμέρου, Πατσής (77’ Μπέικος), Αγγελής, Παπακώστας, Κυριάκος, Ζενούνης, Δημηνάς, Λάμπος, Βουρδάκης (80’ Δήμος), Δερμιτζάκης (85’ Φούκης), Αναστασίου.

Διαγόρας-Τσαριτσάνη 0-0
Ούτε την 4η αγωνιστική δεν κατάφερε ο Διαγόρας να γευτεί τη χαρά της νίκης στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας. Η ομάδα του Στεφανοβικείου παραχώρησε «λευκή» ισοπαλία στον Οικονόμο Τσαριτσάνης και μάλιστα απέφυγε τα χειρότερα, καθώς στο 64’ ο Πρίφτης απέκρουσε πέναλτι.
Μέχρι το πρώτο ημίωρο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο, ενώ έλειψαν οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Στη συνέχεια ο Διαγόρας είχε κάποιες καλές στιγμές.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Οικονόμος κέρδισε πέναλτι στο 63’ (ο Σπύρος Καραπλιάγκος ανέτρεψε τον Μπαλογιάννη). Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο παίκτης που το κέρδισε, με τον Πρίφτη να πέφτει σωστά στην αριστερή γωνία, αποκρούοντας τη μπάλα, κρατώντας ανέπαφη την εστία του.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Πρίφτης, Καραμπούζης (68’ λ.τρ. Καλύβας), Σπαθής, Πρασσάς, Λάιος, Σπ. Καραπλιάγκος, Κουβελάς, Αλεξίου, Παπαγεωργίου (80’ Τανός), Ζιάκας, Αλαμάνης.
ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ: Νούσιας, Δραγατσίκης, Γαλάνης, Καρλιάμπας, Μάρκου, Μπάμπης, Φλώρος, Αργύρης (93’ Μουλτσιάς), Καραλούλης (91’ Ντούφας), Μπαλογιάννης (85’ Γκαμπέτας), Τόλιος (87’ Χρυσοστόμου).

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 4ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής έχουν ως εξής:
Διγενής Ν.-Μετέωρα 2-2 (46’ Διβανές, 90’ αυτ. Γεωργάκης – 15’, 82’ Ιωάννου)
Α.Ε. Καρίτσας-Ατρόμητος Παλ. 2-2 (35’ Γκίκας, 45’ Αλεξίου – 2’ Αλεξόπουλος, 88’ Μπαντής)
Αταλάντη-Θησέας 1-2 (71’ Ζυγογιάννης – 30’ Ιωαννίδης, 45’+1 Κοτζαθανάσης)
Διαγόρας-Οικονόμος 0-0
Ποταμιά-Ηρακλής Λ. 1-2 (45’ Κατσαρής – 24’ Ναρίνογλου, 82’ Μουξός)
Δίας Δίου-Πιερικός 0-1 (82’ Κυπαρίσσης)
Α.Ο. Σελλάνων-Γ.Σ. Αλμυρού 1-0 (81’ Μπιτέλης)