Άνετα η Ακρόπολη επιβλήθηκε με 7-1 της ουραγού Δήμητρας

Δεν είχε πρόβλημα η Ακρόπολη να κερδίσει την ουραγό και σαφώς πιο αδύναμη Δήμητρα με 7-1. Ο Παγώνης άνοιξε το σκορ στο 8’ και ο ίδιος στο 15’ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του Βασίλη Πανόπουλου. Ο Κακλιάς μείωσε με πέναλτι στο 28’ και ο Πιτσάβας έκανε το 3-1 με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ μέρος.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν τέσσερα ακόμη τέρματα. Το 4-1 έγινε στο 52’ από τον Τσουκάλη, το 5-1 στο 58’ από τον Αξιώτη, το 6-1 ήρθε στο 65ο λεπτό από τον Πούλιο, ενώ το τελικό 7-1 διαμόρφωσε στο 72’ ο Χρυσαφόπουλος.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Βίτσος, Παπούλιας, Πούλιος, Στρούγγης, Κολυμήτρας, Κουτσώνας, Τζινιέρης (46’ Τσουκάλης), Βαρελόπουλος (46’ Χρυσαφόπουλος), Παγώνης (80’ Τσιαμήτας), Πιτσάβας (46’ Βασιλείου), Αξιώτης (80’ Κατσαρός).

ΔΗΜΗΤΡΑ: Αντωνιάδης, Β. Ρούσας, Π. Ρούσας, Κεπεσίδης, Νικοβιώτης (60’ Ξηρομερίσιος), Παπαγεωργίου, Μ. Στουρνάρας, Γκρέμι, Ξηροκώστας, Κακλιάς, Κουτσοκέρας.