Άνετα η Αγία Άννα επιβλήθηκε 4-0 των Μυρμιδόνων στη Βασδέκειο

Η Αγία Άννα πανηγύρισε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα και μάλιστα με το ευρύ 4-0 επί των Μυρμιδόνων. Ήταν μία επιτυχία που συνοδεύτηκε και με πολύ καλή εμφάνιση.
Οι γηπεδούχοι έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους. Μόλις στο 1’ ο Φιλατζικιώτης έβγαλε κάθετη μπαλιά στον Τζοβάρα, ο οποίος πέρασε και τον τερματοφύλακα των Μυρμιδόνων, αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει και έτσι έστρωσε τη μπάλα στον Φιλατζικιώτη, ο οποίος σούταρε από κοντά άουτ. Στο 17’ ο Χατζητρακόσιας προωθήθηκε από την αριστερή πλευρά και πάσαρε στον Σέττο, με τον τελευταίο να πλασάρει και τον Γκόγκο να αποκρούει σωτήρια, ενώ στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Φιλατζικιώτη βρήκε στον συμπαίκτη του, Τσελεπή και δεν κατέληξε στα δίχτυα.
Πέντε λεπτά αργότερα, ο Χατζητρακόσιας πραγματοποίησε ωραία προσπάθεια από την αριστερή πλευρά, βρίσκοντας το Σέττο, αλλά το πλασέ του τελευταίου βρήκε και στα δύο κάθετα δοκάρια. Ό,τι δεν κατάφερε νωρίτερα, η Αγία Άννα, το πέτυχε στο 25’. Ο Αγιασιώτης εκτέλεσε το κόρνερ από τη δεξιά πλευρά και ο Ζαρίφης με άψογη κεφαλιά από κοντά, έγραψε το 1-0. Μετά από δώδεκα λεπτά, ο Τσελεπής σημείωσε το 2-0, με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους στο 40’, ο Τσελεπής πραγματοποίησε ωραία ατομική ενέργεια, αλλά το πλασέ του κατέληξε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 60’, ο Κατσαβριάς πέρασε και τον Αϊντίνι και πλάσαρε, αλλά αμυνόμενος απομάκρυνε τη μπάλα. Ένα λεπτό αργότερα, ο Κακάλιας προωθήθηκε από την αριστερή πλευρά και στη συνέχεια πάσαρε στον Τζοβάρα, ο οποίος ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0, με άψογο πλασέ. Στο 68’ ο Τσελεπής έπαιξε το ένα – δύο, με τον Τζοβάρα και πλάσαρε για το 4-0, πετυχαίνοντας δεύτερο προσωπικό τέρμα στην αναμέτρηση. Στη μεγαλύτερη ευκαιρία των φιλοξενούμενων για να μειώσουν, ο Κατσαβριάς κέρδισε πέναλτι στο 81’, με τον Τσόγκα να στέλνει τη μπάλα άουτ από την άσπρη βούλα.
ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Αϊντίνι, Πατσής, Χατζητρακόσιας, Ζαρίφης, Μπασδάνης (62’ Παπαδήμος), Βέργος, Αγιασιώτης, Σέττος (70’ Σιώμος), Φιλατζικιώτης (46’ Κακάλιας), Τσελεπής (75’ Ματθαίου), Τζοβάρας (75’ Γιαννούκος).
ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ: Γκόγκος (86’ Στέκας), Μακρής, Τσεκρέζης (55’ Μηλιώνης), Παλάσκας, Κουφάκης, Τσέργας (70’ Καραπτσιάς), Κοντοβάς, Κατσαβριάς, Αράπης (86’ Καλαμάς), Τσόγκας, Μάτζαρης.