Ακόμη βάζει γκολ ο Γ.Σ. Αλμυρού

Ακόμη βάζει γκολ ο Γ.Σ. Αλμυρού… Σε ένα ματς που δεν αντέχει στην παραμικρή κριτική συνέτριψε με 8-0 τον τυπικά γηπεδούχο Ελευθεριακό, καθώς το παιχνίδι διεξήχθη στο στάδιο «Αθανάσιος Ραγάζος».
Οι δύο ομάδες έχουν τεράστια ποιοτική διαφορά, κάτι που φάνηκε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και φυσικά αποτυπώθηκε με το τελικό αποτέλεσμα. Οι Αλμυριώτες  όποτε ήθελαν πατούσαν περιοχή και δημιουργούσαν φάσεις, ενώ αν ήταν πιο προσεκτικοί ο δείκτης του σκορ θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερος.
Ο τεχνικός του ΓΣΑ Στέλιος Αρσένος χρησιμοποίησε και παίκτες με μικρό χρόνο συμμετοχής στο πρωτάθλημα, ενώ σε όλο το β’ μέρος έπαιξε και ο 15χρονος Δήμος, που μάλιστα χρίστηκε σκόρερ. Πέντε γκολ πέτυχαν οι «κυανόλευκοι» στο α’ μέρος και άλλα τρία στην επανάληψη, με τους Χατζή και Τσιουρή να κάνουν χατ τρικ. Η σειρά των γκολ ήταν η εξής: 0-1 Χατζής, 0-2, Τσιουρής, 0-3 Τσιουρής, 0-4 Τσελεπής, 0-5 Χατζής, 0-6 Χατζής, 0-7 Τσιουρής, 0-8 Δήμος.

Γ.Σ. ΑΛΜΥΡΟΥ: Βίτσος, Καλαμίδας, Κόκκας, Στουρνάρας (46’ Δήμος), Κρανάς, Δημηνάς, Αλεξανδρής (60’ Μπαρούτας), Παπακώστας, Τσιουρής, Τσελεπής (78’ Τζοβάρας), Χατζής.
* Από την ΚΕΔ/ΕΠΟ ορίστηκαν οι διαιτητές για τα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής, που θα πραγματοποιηθούν την Κυριακή στις 16.00. Το Γ.Σ. Αλμυρού-Α.Ο. Σελλάνων στο στάδιο «Αθανάσιος Ραγάζος» θα το διευθύνει ο Χρήστος Αγγελούλης της ΕΠΣ Λάρισας. Βοηθοί του θα είναι οι Αχιλλέας-Νίκζας και Χρήστος Καραγιάννης από την ίδια Ένωση, ενώ παρατηρητής διαιτησίας ο Χρήστος Καραμπούλας, ο οποίος ανήκει στην ΕΠΣ Πιερίας.