Α2 βόλεϊ γυναικών: Στοίχισαν η απειρία και το άγχος στην Αργώ

Με αρκετά βελτιωμένο πρόσωπο, σε σχέση τα δύο προηγούμενα παιχνίδια της, παρουσιάστηκε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Αργούς απέναντι στον Ηρακλή Γέφυρας, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει την πρώτη της νίκη στην Α2, καθώς ηττήθηκε με 1-3 σετ.
Οι κυανέρυθρες μπήκαν πολύ αποφασιστικά στο ματς και κατάφεραν να κυριαρχήσουν στο 1ο σετ με το πολύ καλό μπλοκ που έπαιξαν. Όμως οι φιλοξενούμενες με πολύ ισχυρό σέρβις έδειξαν την αντίδρασή τους και έφεραν το παιχνίδι στα ίσα. Στο 3ο και το 4ο σετ η Αργώ πάλεψε πάρα πολύ, αλλά το άγχος και η απειρία δεν της επέτρεψαν κάτι καλύτερο, αφού λάθη κυρίως στην υποδοχή την ανάγκασαν να βρίσκεται πίσω στο σκορ και να «κυνηγάει» την αντίπαλό της.
Ο προπονητής Βαγγέλης Σταθόπουλος δήλωσε: «Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα σαφώς πιο έμπειρη από εμάς. Παίζουμε κατά διαστήματα πολύ καλό βόλεϊ, αλλά μας λείπει η διάρκεια κι αυτός είναι ο λόγος που δεν έχουμε πάρει ακόμη κάποιο θετικό αποτέλεσμα. Ο δρόμος είναι μακρύς. Θα κάνουμε την προσπάθειά μας και στο τέλος θα κάνουμε λογαριασμό. Έχουμε στόχο να είμαστε εδώ και του χρόνου και να προσφέρουμε αυτό το όμορφο θέαμα στο βολιώτικο φίλαθλο κοινό».
Ο Α.Σ. Αργώ ευχαριστεί θερμά τη Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων για την υγειονομική κάλυψη του αγώνα και το φίλαθλο κοινό που παραβρέθηκε στο γήπεδο και στήριξε την ομάδα.
Τα σετ: 25-18, 16-25, 22-25, 19-25.
ΑΡΓΩ (Σταθόπουλος, Γεωργουλάς, Φουρκιώτης): Β. Κασιούρα (10π), Χ. Κασιούρα (2π), Στύλα (2π), Γιαλόγλου, Πόλη (6π), Προκούντινα (23π), Αγγέλη (2π), Νικολάου (1π), Παπαθανασίου, Πώπου, Αρέστη, Γερολυμάτου (10π), Παπαμίχου.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΦΥΡΑΣ (Οικονομίδης): Αλατζίδου, Βεζυργιαννίδου, Αραπάκη, Κοντογιάννογλου, Νίκογλου, Βουζά, Λακκιώτη, Κουμπαρά, Τζινλή, Δήμου, Παπαθεοδώρου, Σιορέντα, Μητροπούλου.