ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Συνελήφθη ο Μισέλ Πλατινί

Αθλητισμός

Τοπικά

76 μαθητές από τη Μαγνησία προκρίθηκαν σε Πανελλήνιο μαθηματικό διαγωνισμό

Από την Επιτροπή Διαγωνισμών της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας (Ε.Μ.Ε.), ανακοινώθηκαν τα αποτελέσματα του 79ου Πανελλήνιου Μαθηματικού Διαγωνισμού «Θαλής», για τους μαθητές των τάξεων Β΄, Γ΄ Γυμνασίου και Α΄, Β΄ και Γ΄ Λυκείου.
Στον 79ο Διαγωνισμό συμμετείχαν 360 μαθητές και μαθήτριες των παραπάνω τάξεων από όλα τα Γυμνάσια και Λύκεια του Ν. Μαγνησίας και από αυτούς διακρίθηκαν 76 μαθητές, οι οποίοι θα λάβουν μέρος στην επόμενη φάση του διαγωνισμού «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ», που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019 στις 9.00 π.μ. στα εξεταστικά κέντρα της 1ης φάσης.

Στη συνέχεια όσοι εξ αυτών διακριθούν θα λάβουν μέρος στην Γ΄ φάση του διαγωνισμού «ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ» που θα διεξαχθεί στις 23 Φεβρουαρίου 2019 στην Αθήνα. Όσοι επιτυχώς διακριθούν και σ’ αυτή την τρίτη φάση θα συμμετάσχουν στον προκριματικό διαγωνισμό προκειμένου να επιλεγεί η Εθνική ομάδα που θα λάβει μέρος στην Βαλκανική Μαθηματική και στη Διεθνή Μαθηματική Ολυμπιάδα. Οι μαθητές και μαθήτριες που διακρίνονται και προκρίνονται καταγράφονται στο επισυναπτόμενο πίνακα.

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ν. Μαγνησίας της Ε.Μ.Ε. συγχαίρει τους διακριθέντες μαθητές και τις μαθήτριες και τους εύχεται καλή επιτυχία και στη Β΄ φάση του διαγωνισμού. Επίσης με σκοπό την ενίσχυσή τους διοργανώνει μαθήματα προετοιμασίας τα οποία θα πραγματοποιηθούν στο 1ο Γυμνάσιο Βόλου (Κύπρου 48) το Σάββατο 12/01/2019 και την Κυριακή 13/01/2019, το πρωί από τις 10.00 έως τις 13.00. Παρακαλούμε όσοι μαθητές επιθυμούν να παρακολουθήσουν τα μαθήματα προετοιμασίας να δηλώσουν τη συμμετοχή στο site του παραρτήματος eme-mag.gr για την έγκαιρη προετοιμασία αιθουσών και διδασκόντων.

Διευκρινίζεται επίσης ότι το Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019 στις 9.00 π.μ. θα πραγματοποιηθεί η δεύτερη και τελική φάση του 8ου Τοπικού Μαθηματικού Διαγωνισμού και για τους μαθητές της Α΄ Γυμνασίου, που διακρίθηκαν και τα ονόματά τους έχουν ήδη ανακοινωθεί. Για τους μαθητές της Α΄ Γυμνασίου έχουν ήδη πραγματοποιηθεί τα πρώτα μαθήματα προετοιμασίας το διήμερο 15 & 16/12/2018 και θα συνεχιστούν επίσης στο 1ο Γυμνάσιο Βόλου (Κύπρου 48) το Σάββατο 12/01/2019 και την Κυριακή 13/01/2019, το πρωί από τις 10.00 έως τις 13.00. Για πληροφορίες και διευκρινήσεις σχετικά με τα μαθήματα μπορείτε να απευθύνεστε στο τηλ. 6974694944.

Οι μαθητές που διακρίνονται:

1 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΝΔΡΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
2 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗ ΙΩΑΝΝΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
3 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΖΕΜΠΙΛΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
4 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΛΛΙΑΣ ΣΠΥΡΟΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
5 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΤΣΟΥΔΑ ΕΛΕΝΗ-ΡΑΦΑΕΛΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
6 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΕΡΕΣΤΕΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΟΥΡΠΗΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
7 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΚΟΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
8 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΥΚΟΥΒΙΝΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 9ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
9 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΙΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 9ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
10 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΥΚΑΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
11 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΗΛΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
12 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
13 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΘΙΜΟΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
14 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
15 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΕΛΕΚΑΣΗΣ ΤΑΣΟΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
16 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΡΑΠΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
17 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΑΡΑΤΣΗΣ ΗΛΙΑΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
18 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΟΛΔΑΤΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
19 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΥΝΑΤΙΚΑ ΣΟΦΙΑ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
20 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΧΟΙΝΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ 9ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
21 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΣΑΤΣΑΜΩΝΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
22 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
23 Β’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
24 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
25 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
26 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΑΡΑΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
27 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΑΣ ΕΚΤΟΡΑΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
28 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
29 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΟΣΙΝΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ «ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ»
30 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΒΕΝΕΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
31 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΓΑΡΟΥΦΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ «ΘΑΛΗΣ 2018-2019» Β΄, Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ & Α΄, Β΄, Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ
32 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΡΑΜΟΥΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
33 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΕΡΑΤΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΚΟΠΕΛΟΥ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
34 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΥΚΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΦΟΙΒΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΡΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
35 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΥΜΠΟΥΡΑ ΟΛΓΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
36 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΛΥΠΗΜΕΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
37 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΑΤΣΑΓΚΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
38 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
39 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΜΠΑΛΑΜΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΛΕΣΤΙΝΟΥ
40 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΝΙΚΟΛΕΡΗΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ 8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
41 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΑΠΠΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΩ ΛΕΧΩΝΙΩΝ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
42 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΕΡΙΒΟΛΙΩΤΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 9ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
43 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
44 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΟΛΥΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
45 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΡΑΦΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 9ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
46 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
47 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
48 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΚΙΑΘΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
49 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΟΥΛΙΚΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
50 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΤΑΤΗΡΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
51 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΟΡΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
52 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΣΑΝΑΚΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
53 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΣΑΠΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΜΥΡΟΥ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
54 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΤΣΑΤΙΡΗ ΣΟΦΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
55 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
56 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΑΡΙΣΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΡΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
57 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΑΤΖΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
58 Γ’ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΟΛΟΥ
59 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
60 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΒΑΪΤΣΗΣ ΘΕΟΦΙΛΟΣ 2 ΕΠΑΛ ΒΟΛΟΥ
61 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΓΕΡΑΜΠΙΝΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
62 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 6ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
63 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΔΟΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΣ 6ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
64 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΤΥΑ ΕΙΡΗΝΗ-ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 5ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
65 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΠΑΤΖΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
66 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΡΑΣΒΑΝΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
67 Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΧΑΡΑΤΣΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
68 Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΣΗΣ-ΜΑΝΕΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
69 Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΛΑΜΠΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ
70 Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΑΡΙΣΗ ΘΑΛΕΙΑ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
71 Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
72 Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΒΟΥΖΑΞΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 5ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
73 Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΣΛΑΣ ΜΑΡΙΟΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
74 Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
75 Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΜΠΑΡΜΠΑΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ
76 Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΑΝΑΓΟΥ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ 8ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΟΛΟΥ

Προηγούμενο ΆρθροΕπόμενο Άρθρο

Μοιραστείτε το