Λύτρωση για ΠΑΟΚ με Τζαβέλλα – Επικράτησε 2-1 του Πανιωνίου

paok890_45

Ο ΠΑΟΚ έβαλε στοπ στο «τρένο» της Super League που ονομάζεται Πανιώνιος δίνοντας δίνοντας συνέχεια στις θετικές εμφανίσεις. Οι Θεσσαλονικείς έφτασαν στη δύσκολη επικράτησε με σκορ 2-1, με τον Τζαβέλλα να σκοράρει 11 λεπτά πριν το φινάλε.

Στο 12ο λεπτό ο Μακ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους νικώντας τον Διούδη με δεξί σουτ. Όσο περνούσε η ώρα, ο Πανιώνιος κέρδιζε μέτρα στο γήπεδο όμως ο ΠΑΟΚ κατόρθωσε να εντείνει την πίεσή του προς το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα του 2ου μέρους, ο Οικονόμου ισοφάρισε για τον Πανιώνιο με απευθείας εκτέλεση φάουλ, γκολ το οποίο πάγωσε τους παίκτες του Ιγκόρ Τούντορ αφού οι Νεοσμυρνιώτες έδειχναν να ελέγχουν το ρυθμό. Στο 71΄ο Διούδης κράτησε το σκορ για την ομάδα του με εξαιρετική επέμβαση για να έρθει ο Τζαβέλλας στο 79΄και με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Κωνσταντινίδη για να διαμορφώσει το τελικό 2-1.