Photo Gallery, Αθλητισμός

Πρωταθλητής Ελλάδος ο ΝΟΒΑ στις καταδύσεις στους εφήβους

Στο Καταδυτήριο του Αγίου Κοσμά της Αθήνας πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καταδύσεων Εφήβων-Νέων και Νεανίδων Α’ και Β’ κατηγορίας. Ο ΝΟΒΑ κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Εφήβων-Νέων, τη 2η στις Νεάνιδες και επίσης τη 2η στη γενική βαθμολογία.

Στην 1η θέση της γενικής ήταν η Αργώ Αθηνών και στην 3η ο Όμιλος Φίλων Θαλάσσης Θεσσαλονίκης. Ο ΝΟΒΑ στηρίχτηκε στον αθλητή Αφέντο Νικόλαο και τις αθλήτριες Σαμαρτζή Μαρία, Μπουραζάνα Ελίνα και Σούλα Εύα στα κορίτσια.

Μάλιστα μετά τους αγώνες και με βάση τις βαθμολογίες που συγκέντρωσαν οι αθλητές, η τεχνική επιτροπή της ΚΟΕ επέλεξε τον Νικόλαο Αφέντο για να συμμετάσχει στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα καταδύσεων Νέων που θα πραγματοποιηθεί στο Βελιγράδι στις 29 Ιουνίου 2011. Οι θέσεις που κατέλαβαν οι Βολιώτες αθλητές στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα είναι οι παρακάτω.