Δημήτρης Ελευθερόπουλος: «Είναι παλικάρια» – Νίκη με ανατροπή για τον Ολυμπιακό Βόλου

olympiakos

Μεγάλη χαρακτήρισε ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος την ανατροπή του αποτελέσματος και την τελική νίκη του Ολυμπιακού Βόλου απέναντι στον Εθνικό Σερρών. Ο Ολυμπιακός Βόλου πετυχαίνοντας δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, κατάφερε όχι μόνο να ανατρέψει το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου, αλλά να “κλειδώσει” και τη δεύτερη θέση που οδηγεί στα play off.

Η ομάδα του Βόλου έπαιξε με δέκα παίκτες από το ξεκίνημα της επανάληψης, αλλά δεν το έβαλε κάτω. Αν και ο Εθνικός Σερρών σκόραρε στο έβδομο μόλις λεπτό με γκολ του Τσιλούλη, η απάντηση ήρθε στο 68′ με γκολ του Διαμαντόπουλου και η νίκη σφραγίστηκε στο 80′ με γκολ του Μπεριάν.

Ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος χαρακτήρισε παλικάρια τους παίκτες του, καθώς δουλεύουν πολύ στην προπόνηση και κατάλαβαν πως πρέπει να δείξουν στο γήπεδο τι αξίζουν, προκειμένου η ομάδα να παίξει εκεί όπου της αξίζει, δηλαδή στη SuperLeague.